PISMO ZAHVALE DAROVATELJIMA KNJIGA KOJE SU NAMIJENJENE STRADALIM KNJIŽNICAMA U POPLAVI


U ime učenika i djelatnika Osnovne škole „Ivan Filipović“ Račinovci i Osnovne škole „Antun i Stjepan Radić“ Gunja zahvaljujemo svima na donacijama (i novčanim donacijama uplaćenim na račun škola) koje su uvelike pridonijele obnavljanju i opremanju školskih knjižnica. Zahvaljujemo svim darovateljima na skrbi i brizi za bolje uvjete rada i učenja. Zahvaljujući profesionalnoj, stručnoj i ljudskoj pomoći svih onih koji su se nesebično zauzeli za obnavljanje i poboljšanje uvjeta u stradalim školskim knjižnicama u poplavi (svibanj, 2014.), danas svjedočimo ne samo obnovljenim i suvremenim školskim knjižnicama već i činjenici da niti jedna katastrofa ne može nadjačati humanost i toplinu srca onih koji su spremni pomoći. U našem slučaju, svaka knjiga se računa, a svoj potpuni potencijal doživljava u rukama učenika i korisnika knjižnica, stvarajući na taj način mlada srca koja će biti senzibilna za potrebe drugih. Ujedno, to je i najvažnija lekcija koju smo naučili u proteklih godinu i pol dana. U teškoj situaciji nakon katastrofalnih poplava donacije su puno pomogle te smo kroz humanost svih koji su darivali naučili kako biti osjetljiviji za potrebe drugih. Toga ćemo se u budućnosti držati.

VELIKA VAM HVALA!

POPIS DAROVATELJA KNJIGA STRADALIM KNJIŽNICAMA VUKOVARSKO-SRIJEMSKE ŽUPANIJE U POPLAVI

  1. Adrijana Hatadi, Koprivnica
  2. Alenka Mirković – Nađ, Društvo hrvatskih književnih prevodilaca, Vukovar
  3. Alfa d.o.o., Zagreb
  4. Algoritam Profil d.o.o., Zagreb
  5. Ameropa Žitni Terminal d.o.o., Solin
  6. Ana i Iva Križić, Srednja škola Marka Marulića, Slatina
  7. Andrea Šimić, Zagreb
  8. Anica Tkalčević
  9. Ankica Brekalo, Zagreb
  10. Ankica Rožić, Buševac
  11. Ante Krpan
  12. Arheološki muzej u Zagrebu, Zagreb
  13. Centar za kulturu Trešnjevka, Zagreb
  14. Centar za odgoj i obrazovanje Dubrava, Zagreb
  15. Čitateljski klub Osijek
  16. Danijela Miškulin, Ivankovo
  17. Dom za djecu „Slavonski Brod“, Slavonski Brod
  18. Dom za djecu i omladinu „Vladimir Nazor“, Karlovac
  19. Dom za starije osobe Centar, Zagreb
  20. sc. Antun Patrik Halonja, Zagreb
  21. Đurđica Babić, Babina Greda (donacije koje su pristigle u knjižnicu Osnovne škole „Mijat Stojanović“ Babina Greda)
  22. Euro Futura d.o.o., Zagreb
  23. Galerija Klovićevi dvori, Zagreb
  24. Gđa. Mendeš, Vinkovci
  25. Gimnazija Bjelovar, Bjelovar
  26. Gimnazija Nova Gradiška
  27. Golden marketing – Tehnička knjiga, Zagreb
  28. Grad Lipik, Djeca Lipika
  29. Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek, Osijek
  30. Gradska knjižnica „Don Mihovil Pavlinović“, Imotski
  31. Gradska knjižnica i čitaonica „Metel Ožegović“, Varaždin
  32. Gradska knjižnica i čitaonica Požega, Požega
  33. Gradska knjižnica i čitaonica Pula, Pula
  34. Gradska knjižnica i čitaonica Vinkovci, Vinkovci
  35. Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica, Virovitica
  36. Gradska knjižnica Sveti Ivan Zelina, Sveti Ivan Zelina
  37. Gradska knjižnica Velika Gorica, Velika Gorica
  38. Gradska knjižnica Zadar, Zadar
  39. Gradsko društvo Crvenog križa Županja
  40. Helena Cerovec
  41. Hrvatska narodna knjižnica i čitaonica Našice, Našice
  42. Hrvatska udruga školskih knjižničara
  43. Hrvatska udruga školskih knjižničara, Podružnica Osječko-baranjska županija
  44. Hrvatska udruga školskih knjižničara, Podružnica Vukovarsko-srijemska županija
  45. Hrvatska udruga školskih knjižničara, Podružnica Zadarska županija
  46. Hrvatska udruga za prošlost rata i budućnost mira (HUZPRBM)
  47. Hrvatski školski muzej, Zagreb
  48. Industrijski-obrtnička škola, Slavonski Brod
  49. Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, Zagreb; ravnatelj dr. sc. Željko Jozić
  50. Irena Gilja, Kastav
  51. gimnazija „Marko Marulić“, Split
  52. Iva Pranjkić, Slavonski Brod
  53. Iva, Želimir, Božica i Krešimir Gavez, Zagreb
  54. Ivana Ivanković, Andrijaševci
  55. Ivana Ivić, Otok
  56. Ivana Pavlović, Pula
  57. Jasna Gažić Ferenčina, Zagreb
  58. Josipa Antunović
  59. Katarina Zrinski d.o.o. Varaždin, Varaždin
  60. Knjižnica i čitaonica „Fran Galović“, Koprivnica
  61. Knjižnica Sesvete, Sesvete
  62. Knjižnice grada Zagreba – Knjižnica Špansko, Zagreb
  63. Krunoslav Fučkor, Bjelovar
  64. Leonardo Hergotić
  65. London Embassy of the Republic of Croatia, Ambasador gospodin Ivan Grdešić
  66. Lyonsi iz Slavonskog Broda – udruga umirovljenika
  67. Lyonsi iz Vinkovaca – udruga umirovljenika
  68. Magma, Zagreb, Reader’s Digest
  69. Mala zvona d.o.o., Zagreb
  70. Marica Gilinger, Ivankovo
  71. Marija Gudek, Velika Gorica
  72. Marija Mapilele, Samobor
  73. Marijana Berać, Županja
  74. Marina Poropat, Crikvenica
  75. Mateja Kozlina, Donja Zdenčina
  76. Mateja, Jastrebarsko
  77. Matica hrvatska, predsjedništvo u Zagrebu
  78. Matica hrvatska,ogranak Osijek
  79. Meandar Media d.o.o., Zagreb
  80. Mihael Marić, Slavonski Brod
  81. Mirjana Drobina, Zagreb
  82. Mirjana Lermajer, Privlaka
  83. Mirjana Romić
  84. Moderna galerija Zagreb, Zagreb
  85. Mozaik knjiga d.o.o., Zagreb
  86. Muzej suvremene umjetnosti, Zagreb
  87. Muzej za umjetnost i obrt, Zagreb
  88. Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu
  89. Nada Muslin
  90. Naklada Ljevak d.o.o., Zagreb
  91. Naklada OceanMore d.o.o., Zagreb
  92. Nakladnička kuća „Sipar“, Zagreb
  93. Narodna knjižnica Petar Preradović, Bjelovar
  94. Naša djeca d.o.o. za nakladničku djelatnost, Zagreb
  95. Nino Bilić, Slavonski Brod
  96. Obitelj Jantošik
  97. Osnovna škola “Dr. Ivan Merz”, Zagreb
  98. Osnovna škola „Antun Mihanović“ Nova Kapela, Batrina
  99. Osnovna škola „Matija Gubec“, Cernik
  100. Osnovna škola „Rivarella“, Novigrad
  101. Osnovna škola Ante Starčevića, Rešetari
  102. Osnovna škola Antuna Bauera Vukovar, Vukovar, knjižničarka Darija Benaković
  103. Osnovna škola Belec, Belec
  104. Osnovna škola Bogumila Tonija Samobor
  105. Osnovna škola braće Radić, Botinec, Zagreb
  106. Osnovna škola Fran Koncelak, Drnje
  107. Osnovna škola Gradec, Gradec
  108. Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića, Staro Petrovo Selo
  109. Osnovna škola Ivana Rabljanina Rab, Banjol
  110. Osnovna škola Josipa Jurja Strossmayera, Zagreb
  111. Osnovna škola Jure Kaštelana, Zagreb
  112. Osnovna škola Ladimirevci, Ladimirevci
  113. Osnovna škola Matka Laginje Zagreb, knjižničarka Ankica Zanze
  114. Osnovna škola Nedelišće, Nedelišće
  115. Osnovna škola Nikole Hribara, Velika Gorica, knjižničarka Monika Meštrović
  116. Osnovna škola Novi Marof, Novi Marof
  117. Osnovna škola Petra Preradovića, Zadar
  118. Osnovna škola Rudeš, Zagreb
  119. Osnovna škola Slatine, Slatine
  120. Osnovna škola Velika Mlaka, Velika Mlaka
  121. Osnovna škola Veruda, Pula – 2.b razred i 5.a razred
  122. Osnovna škola Vladimira Nazora, Crikvenica
  123. Osnovna škola Vodnjan – se Dignano, Vodnjan
  124. Popisi i paketi knjiga bez navedenih darovatelja …
  125. Portal Kulturapunkt.hr, KURZIV – Platforma za pitanja kulture, medija i društva, Ida Jagar, Zagreb
  126. Damir Balković, Srednja škola Marka Marulića, Slatina
  127. Dragan Klement, Srednja škola Marka Marulića, Slatina
  128. Matija Gosler, Srednja škola Marka Marulića, Slatina
  129. Mirjana Drenski, Srednja škola Marka Marulića, Slatina
  130. Radojka Matić, Županja
  131. Raiffeisen stambena štedionica d.d., Slavonski Brod
  132. Rockmark – prva glazbena knjižara u Hrvatskoj, Zagreb
  133. Rotary club, Zagreb
  134. Sandra Neralić, knjižničarka, Osnovna škola Banova Jaruga
  135. Sanja Lovrenčić – književnica
  136. Sjajna Zenčić, Zagreb
  137. Srednja Europa d.o.o., Zagreb
  138. Srednja škola “Vladimir Gortan” Buje
  139. Srednja škola Čakovec, Čakovec
  140. Srednja škola Metković, Metković
  141. Srednjoškolska knjižnica Samobor (tri škole: Ekonomska, trgovačka i ugostiteljska škola; Gimnazija Anutna Gustava Matoša i Srednja strukovna škola), Samobor
  142. Stela Milinčević
  143. Suton Graf d.o.o., Zagreb
  144. Škola za cestovni promet, Zagreb
  145. Škola za medicinske sestre Mlinarska, Zagreb
  146. Školska knjiga d. d., Zagreb
  147. The Ameropa Foundation, Ameropa Zitni Terminal d.o.o., Vranjic
  148. Tina Majnarić, Rijeka
  149. Tiskara Arca d.o.o., Nova Gradiška
  150. Učenici osmih razreda Osnovne škole Suhopolje i nastavnica Ivančica Fett-Škvarić
  151. Učenici Osnovne škole Ivana Kozarca, Županja
  152. Učenici područne škole Jablan, Vrbovsko
  153. Učenički dom Pula, Pula
  154. Udruga StripOs, Osijek
  155. Udruge prijatelja stripa „STRIPFORUM“, Zagreb; Mladen Novaković
  156. Umjetnički paviljon u Zagrebu, Zagreb
  157. Valentina Šporčić, Atos IT Solutions and Services d.o.o., Zagreb
  158. Vilim Nikolozo, Slavonski Brod
  159. Vladimir Sigmund
  160. Vozač autobusa – Marić
  161. gimnazija, Zagreb
  162. Zagrebačka stvarnost d.o.o., Zagreb
  163. Zaposlenici tvrtke HP
  164. Zdenka Andrijić, Zagreb
  165. Znanje d.o.o., Zagreb